Tema Eclectic Auktion S193

125 föremål
419. KARMSTOL. Gustaviansk. En senare kopia medföljer.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
104. SKRIVBYRÅ. Karl Johan, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
126. SKÅP, Rokoko, 1700-tal.
126. SKÅP, Rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
752. KONSOLBORD, gustavianskt.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
675. DRAGKISTA, 1700-tal.
675. DRAGKISTA, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
221. STOLAR, sex stycken. Gustavianska lindomearbeten.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
485. SOFFA. Gustaviansk.
485. SOFFA. Gustaviansk.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
487. BYRÅ. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
436. BERGERE. Frankrike, 1800-talets början. Empire.  I Jacob-Desmalters art.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
415. BYRÅ. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
237. SKÅP. Barockstil.
237. SKÅP. Barockstil.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
467. BYRÅ. Gustaviansk.
467. BYRÅ. Gustaviansk.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
480. SOFFA. Louis XV, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
490. KONSOLBORD. Gustavianskt.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
770. SKRIVBORD, Louis XVI-stil.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
771. SKÄNKSKÅP, 1700-tal.
771. SKÄNKSKÅP, 1700-tal.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
421. KARMSTOL. Danmark, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
98. STOLAR, sex stycken. Sengustavianska.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
464. SKRIVBORD. Fredrik I:s tid. Senbarock.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
405. BYRÅ, av Anders Hult (mästare i Stockholm 1767-73). Rokoko.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
220. BYRÅ. Sengustaviansk.
220. BYRÅ. Sengustaviansk.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
527. BYRÅ. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
503. SALONGSBORD. Italien, 1800-tal.
Klubbat pris
92 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK