102 föremål
Signe Persson-Melin, tekanna, unikat.
1 tim 3m
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lisa Larson, figuriner, 3 st, Gustavsberg.
1d 3 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
1d 3 tim
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1d 5 tim
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jonas Rooth, ljuskrona, Kivik, 1997.
2d
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
3d 2 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
3d 3 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
4d 5 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Hellsten, vas.
5d 21 tim
Lars Hellsten, vas.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
5d 22 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK