70 föremål
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
2 tim 39m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
4 tim 17m
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
1d 6 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Hellsten, vas.
2d 22 tim
Lars Hellsten, vas.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erika Lagerbielke, vas, Orrefors.
2d 23 tim
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
2d 23 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Gute, bordslampa, Herman Bergman.
3d
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sven Palmqvist, vas, glas, "Kraka", Orrefors.
4d
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Anne Nilsson, vas/skål, Orrefors, 2000-tal.
5d 1 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anne Nilsson, vas, Orrefors, 1988.
6d 3 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK