97 föremål
Signe Persson-Melin, tekanna, unikat.
6 tim 36m
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1d 11 tim
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
1d 9 tim
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Lisa Larson, figuriner, 3 st, Gustavsberg.
1d 8 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
3d 9 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
3d 7 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
4d 11 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jonas Rooth, ljuskrona, Kivik, 1997.
2d 5 tim
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
6d 4 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lars Hellsten, vas.
6d 3 tim
Lars Hellsten, vas.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK