116 föremål
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
3 tim 46m
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Bertil Vallien, unik skulptur, Kosta Boda.
2 tim
10 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Axel Gute, bordslampa, Herman Bergman.
5d
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
2d 4 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Wilke Adolfsson, vas, graal.
6 tim 2m
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
4d 22 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jonas Rooth, ljuskrona, Kivik, 1997.
1d
1 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Anne Nilsson, vas/skål, Orrefors, 2000-tal.
7d 1 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
2d 2 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
3d 5 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK