97 föremål
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
1d 11 tim
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Jonas Rooth, ljuskrona, Kivik, 1997.
2d 8 tim
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
3d 11 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Signe Persson-Melin, tekanna, stengods.
9 tim 2m
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
6d 6 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
3d 10 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
4d 13 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Hellsten, vas.
6d 5 tim
Lars Hellsten, vas.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1d 13 tim
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK