Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

86 föremål
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
2d 8 tim
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
3d 10 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, Slettvoll, Norge.
4d 8 tim
Soffa, Slettvoll, Norge.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
5d 9 tim
1 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Taklampa, 1940-tal.
1d 8 tim
Taklampa, 1940-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, "Spiro", Nordform, samtida.
5d 9 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
6d 5 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK