Kan inte nå servern

Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Under vår kategori Design finner du allt från moderna klassiker till föremål av kända skandinaviska och internationella formgivare och möbeltillverkare. Vi får löpande in design inom alla kategorier såsom möbler, glas, belysning, keramik, silver och inom ett flertal olika tidsepoker – från omkring 1900 och fram till idag. Inred vackert... Läs mer

 
23 föremål
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
4d 3 tim
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj med fotpall, Jio Möbler.
6d 4 tim
Fåtölj med fotpall, Jio Möbler.
Aktuellt bud
400 SEK
Utropspris
4 500 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
5d 5 tim
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
3 tim 11m
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
Aktuellt bud
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Slettvoll, Norge.
6d 3 tim
Soffa, Slettvoll, Norge.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
1d 4 tim
Soffa, R.O.O.M.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.