Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

44 föremål
Bordslampor, ett par, Bergboms.
1d 17 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1940-tal.
20 tim 39m
Taklampa, 1940-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa modellnr 2173 Hemi 1970-tal.
4d
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1920/30-tal.
2d 22 tim
Taklampa, 1920/30-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tom Dixon, golvlampa, "Jack light", 1900-talets slut.
3d
3 077 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Italien, 1960-tal.
21 tim 45m
Taklampa, Italien, 1960-tal.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Flygsfors Glasbruk, taklampa, Swedish Modern, 1940-tal.
4d
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
1d 21 tim
Taklampa, 1900-talets mitt.
470 EUR
Utropspris
600 EUR
Taklampa, Italien, 1900-talets andra hälft.
1d
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK