52 föremål
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
8m 45s
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
3d 1 tim
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffbord, 1970-tal.
1d 2 tim
Soffbord, 1970-tal.
4 644 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
6d 4 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
1d 1 tim
14 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
3 tim 18m
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Swedish Modern, Orrefors, 1940-tal.
6d 4 tim
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK