Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

206 föremål
Ulla & Gustav Kraitz, skålfat, stengods.
10 tim 33m
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
10 tim 53m
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord 1900-talets mitt.
12 tim 37m
Skrivbord 1900-talets mitt.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Arkivskåp 1950/60-tal.
12 tim 39m
Arkivskåp 1950/60-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Åke Nilsson, soffa, "Roma", Dux 1970-tal.
12 tim 57m
12 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Byrå, 1930/40-tal.
13 tim 45m
Byrå, 1930/40-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
14 tim 3m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordsur, Imhof, 1900-talets mitt.
15 tim 1m
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
1d 12 tim
Soffa, R.O.O.M.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
1d 12 tim
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Soffbord, 1970-tal.
1d 13 tim
Soffbord, 1970-tal.
4 644 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Signe Persson-Melin, tekanna, stengods.
2d 10 tim
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1940-tal.
3d 10 tim
Taklampa, 1940-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Italien, 1960-tal.
3d 11 tim
Taklampa, Italien, 1960-tal.
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
3d 12 tim
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
3d 14 tim
11 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK