Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

67 föremål
Hans-Agne Jakobsson, vägglampor ett par "C1016/4".
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffa, Roche Bobois, sent 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Jonas Lindvall, "Speyside" Sideboard 2000-tal.
25 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Bertil Vallien, skulpturer 2 st Kosta Boda, glas.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Arne Jacobsen, pallar 6 st för Fritz Hansen 1999.
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, Atelier, Kosta Boda.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erika Lagerbielke, vas i glas, 91. Signerad.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Aldo Tura, serveringsvagn Italien 1950/60-tal.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Alberto Meda, Kontorsstol, Alias. Formgiven 1992.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alf Svensson, möjligen, fåtölj, 1900-talets mitt.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Thonet karmstolar 3 st 1994.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WILKE ADOLFSSON, vas, signerad glas.
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hans J Wegner, matbord, ek, Danmark, 1960-tal.
2 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK