Keramik och porslin

67 föremål
Börje Berglund, skulptur.
9 tim 2m
Börje Berglund, skulptur.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Wilhelm Kåge, vas, "Argenta", Gustavsberg.
9 tim 12m
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerskål, KPM Berlin, omkring år 1900.
8 tim 56m
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl-Harry Stålhane, vas, Rörstrand.
7 tim 9m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Johan Thunell, nyfikna höns.
2d 8 tim
Johan Thunell, nyfikna höns.
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Urna med lock, porslin, Kina, 1900-tal.
11 tim 10m
14 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Rut Bryk, relief, signerad Rut Bryk.
1d 12 tim
4 000 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR