338 föremål
MAX ERNST, färgetsning, signerad och numrerad 91/100.
2 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ABRAHAM ORTELIUS, karta, 1584, kolorerad.
220 EUR
Utropspris
600 EUR
ELLIOTT ERWITT, fotografi signerat a tergo.
308 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ULF WAHLBERG, färglitografi, 1979, signerad 145/250.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANETTE HARBOE FLENSBURG, målning på duk signerad a tergo.
7 300 SEK
Utropspris
40 000 SEK
KG NILSON, färglitografi, 1985, signerad 18/170.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CLAËS E. GIERTTA, skulptur, signerad med plakett.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNILLA MANN, färglitografi, signerad 127/290.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOHN WÜRTZ, blandteknik på papper, signerad.
2 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BERNT JONASSON olja på duk, signerad 80-82.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, olja på duk, signerad.
40 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
HUGO BERKE, olja på pannå.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SVEN X:ET ERIXSON, akvarell, signerad med dedikation.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EDWARD FREDERICK ERTZ, akvarell, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OLLE SVANLUND, olja på duk, signerad och daterad -48.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MONICA BACKSTRÖM, skulptur signerad glas.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
IVAN RABUZIN, olja på duk, signerad och daterad 1971.
9 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
HUGO SIMBERG, linjeetsning, signerad fecit.
251 EUR
Utropspris
400 EUR
RENÉ MAGRITTE, etsning på japanpapper stämpelsignerad.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MADELEINE PYK, blandteknik, signerad M. Pyk.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MADELEINE PYK, blandteknik på papper, signerad M. Pyk.
1 250 SEK
Utropspris
5 000 SEK
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1800-TAL , olja på duk.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OLLE NYMAN, olja på pannå signerad och daterad 1942.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WILHELM BEHM, Olja på duk, signerad och daterad 1905.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ULF WAHLBERG, färglitografi, 1999, signerad 154/230.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLOF ARBORELIUS, olja på duk, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
INGE SCHIÖLER, olja på masonit, signerad Schiöler.
3 650 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på duk, signerad E. Cullberg.
5 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
PETER JOHANSSON, "Head".
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TORSTEN RENQVIST, skulptur, brons, signerad.
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ERIK OLSON, olja på pannå, signerad 1970.
9 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
OLLE NYMAN, olja på papp-pannå, signerad O. Nyman.
2 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FABIAN LUNDQVIST, olja på duk signerad.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SAMUEL JOHN MILTON BROWN, akvarell signerad.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PG THELANDER, färgetsning, 1979, signerad 3/20.
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
WALASSE TING, färglitografi, 1981, signerad 58/200.
650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, akryl på duk, signerad.
8 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ANTTI LAMPISUO, olja på duk, signerad.
300 EUR
Utropspris
300 EUR
HUGO SIMBERG, linjeetsning, osignerad.
180 EUR
Utropspris
300 EUR