Möbler

207 föremål
Karmstolar, 2 st, 30-tal, Tillverkare GA Berg.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sidobord/sängbord ett par 1970-tal.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokhylla, Grange sent 1900-tal.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pallar 4 st 1980/90-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, Roche Bobois, sent 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 6 st, "Wien", Gemla, Diö.
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Vikskärm Japan 1900-tal.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jonas Lindvall, "Speyside" Sideboard 2000-tal.
25 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
John Vedel Rieper, Stolar, 2 st, 1960-tal, flätad sits.
2 565 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Finn Juhl, Papperskorg, Danmark, metall, 60-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, Westerbergs Tranås, Teak, 60-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla/vitrinskåp 1900-talets första hälft.
2 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Väggskåp, rotfanèr björk, 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp/byrå omkring 1900.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1960-70-tal,
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Serveringsvagn, troligen Italien, ca 1950-tal.
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer 2 st 1940-tal.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Arbetsstol, Profim, 2000-tal.
1 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Vitrinskåp, 1800-talets senare del.
2 750 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1900-talets senare del.
4 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Skåp 1900-talets början.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, Chesterfieldmodell, skinn.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Malmsten, stolar, 4 stycken, "Herrgården", Bodafors.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Serveringsvagn, Ludvig Pontoppidan, Danmark, 1950-1960-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Charles Eames, bord/fällbord, tillverkat för Vitra.
1 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sidobord/brickbord, Hans Bølling, Krüger, Danmark.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord ett par 1900-talets första hälft.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bänk, sekelskifte, furu.
350 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stolar 6 st 1900-talets början.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matbord, Travertin/sten, ca1980-tal.
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sängbord, 2 st, furu, 1970-80-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstolar 2 st snarlika tidigt 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord 1900-talets mitt.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard/bord 1900-talets senare del.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÄNK, Åmells möbler, 1990-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer ett par Tecta 1900-talets slut.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Pallar ett par 2000-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa 1900-talets andra hälft.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp 1900-talets första hälft.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dagbädd/soffbord 1900-tal Sydostasien.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Arne Jacobsen, pallar 6 st för Fritz Hansen 1999.
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtöljer ett par 1900-talets första hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp 1900-talets första hälft.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stol Nederländerna 1900-talets första hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pall/soffbord 1900-talets senare del.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Thonet bord 1900-talets slut.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer ett par 1900-talets andra hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klädskåp/garderob Jugend 1900-talets början.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sideboard 1950-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Satsbord Danmark 1960-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, omkring 1900.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord 1900-talets senare del.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Karmstolar, 2 st, 1900-talets första del.
1 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Vitrinskåp nyrenässans omkring 1900.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa samt fåtölj, 1950-60-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK