Klockor och ur

På Bukowskis klockavdelning finner du kvalitetsklockor från världskända urmakare såsom Rolex, Omega, Cartier, Audemars Piguet och Patek Philippe samt unika samlarobjekt och äldre vintageur. Urets bakgrund är lång och likt sin mekanik, full med många olika komponenter. I denna kategori erbjuds klockor i ett varierande prisspann där kvalité är den... Läs mer

27 föremål
Exakt, fickur, 49 mm.
5 tim 42m
Exakt, fickur, 49 mm.
8 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fickur, 47 mm.
6 tim 8m
Fickur, 47 mm.
8 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Omega, armbandsur, 25 mm.
2d 5 tim
Omega, armbandsur, 25 mm.
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Tissot, armbandsur, 18K guld, 17 mm.
3d 3 tim
14 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Girard Perregaux, armbandsur, 19 mm.
7d 4 tim
23 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Bordspendyl Sen-empire 1800t-talets mitt.
1d 6 tim
1 725 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Omega, armbandsur, 32,5 mm.
2d 5 tim
Omega, armbandsur, 32,5 mm.
220 EUR
Utropspris
400 EUR
Omega, armbandsur, 25 mm.
4d 5 tim
Omega, armbandsur, 25 mm.
120 EUR
Utropspris
250 EUR
Bordspendyl, empire, 1800-tal.
2 tim 16m
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordspendyl, 1800-talets slut.
1d 3 tim
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Zenith, armbandsur, 35 mm.
3d 4 tim
Zenith, armbandsur, 35 mm.
200 EUR
Utropspris
300 EUR
Movado, armbandsur, 15 mm.
5d 23 tim
Movado, armbandsur, 15 mm.
1 000 EUR
Utropspris
1 300 EUR