Kan inte nå servern
 
1194 föremål
Edward Hald, vas, "Fiskgraal", Orrefors 1949.
20 tim 54m
Edward Hald, vas, "Fiskgraal", Orrefors 1949.
Aktuellt bud 
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, Sverige, 1700-tal.
1d 23 tim
Skåp, Sverige, 1700-tal.
Aktuellt bud 
2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Golvlampa, Markslöjd, sent 1900-tal.
1d 23 tim
Golvlampa, Markslöjd, sent 1900-tal.
Aktuellt bud 
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lampetter i gustaviansk stil, ett par.
21 tim
Lampetter i gustaviansk stil, ett par.
Aktuellt bud 
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sängbord, ett par, 1950/60-tal.
1d
Sängbord, ett par, 1950/60-tal.
Aktuellt bud 
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar, 5 st, omkring år 1800.
22 tim 48m
Stolar, 5 st, omkring år 1800.
Aktuellt bud 
2 222 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Mulberry, väska.
2d 2 tim
Mulberry, väska.
Aktuellt bud 
2 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
David Comba Adamson, musicerande barn.
5d 22 tim
David Comba Adamson, musicerande barn.
Aktuellt bud 
2 345 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Spegel, Glas & Trä, Hovmantorp, 1960-tal.
1d 20 tim
Spegel, Glas & Trä, Hovmantorp, 1960-tal.
Aktuellt bud 
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Armband 18K guld.
3d 1 tim
Armband 18K guld.
Aktuellt bud 
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gucci, scarf, "Oshibana".
1d 20 tim
Gucci, scarf, "Oshibana".
Aktuellt bud 
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Cafébord 1940/50-tal.
2 tim 6m
Cafébord 1940/50-tal.
Aktuellt bud 
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Thonet, stol, New york, 1950-tal.
3d
Thonet, stol, New york, 1950-tal.
Aktuellt bud 
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Endre Nemes, "Ovanlig Ritual".
23 tim 16m
Endre Nemes, "Ovanlig Ritual".
Aktuellt bud 
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Old Bidjar, ca 195 x 110 cm.
1d 21 tim
Matta, Old Bidjar, ca 195 x 110 cm.
Aktuellt bud 
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Mulberry,väska " Bayswater".
4d
Mulberry,väska " Bayswater".
Aktuellt bud 
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Axel Lind, Hav.
1d
Axel Lind, Hav.
Aktuellt bud 
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ulf Trotzig, Utan titel.
2d 22 tim
Ulf Trotzig, Utan titel.
Aktuellt bud 
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gucci, väska samt portmonnä vintage.
3d 1 tim
Gucci, väska samt portmonnä vintage.
Aktuellt bud 
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Kelim, ca 293 x 200 cm.
21 tim 24m
Matta, Kelim, ca 293 x 200 cm.
Aktuellt bud 
2 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ring, med trilliantslipad diamant.
3d 23 tim
Ring, med trilliantslipad diamant.
Aktuellt bud 
2 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Pauline Delacroix-Garnier,  Parklandskap.
1d 21 tim
Pauline Delacroix-Garnier, Parklandskap.
Aktuellt bud 
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
David Wretling, "Första segelbåten".
1d 1 tim
David Wretling, "Första segelbåten".
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd,  Utan titel.
3d 2 tim
Carl Fredrik Reuterswärd, Utan titel.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
John-E Franzén, ”Lands End II”.
1d 22 tim
John-E Franzén, ”Lands End II”.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Birgit Broms, Skridskoåkare.
1d 19 tim
Birgit Broms, Skridskoåkare.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sidobord, ett par, 2000-tal.
2d 23 tim
Sidobord, ett par, 2000-tal.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Satsbord 3 dlr 1960/70-tal.
1 tim 38m
Satsbord 3 dlr 1960/70-tal.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Pärlcollier, tvåradig, med odlade pärlor.
1d 19 tim
Pärlcollier, tvåradig, med odlade pärlor.
Aktuellt bud 
3 005 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Golvlampa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
2d
Golvlampa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Mollie Faustman, "Kvällssol".
3d 22 tim
Mollie Faustman, "Kvällssol".
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Kashmar, ca 391 x 295 cm.
3d
Matta, Kashmar, ca 391 x 295 cm.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Bokhylla 1940-tal.
4d 1 tim
Bokhylla 1940-tal.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Keshan, ca 356 x 248 cm.
1d 20 tim
Matta, Keshan, ca 356 x 248 cm.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Hermès, scarf, "Zénobie, Reine de Palmyre".
21 tim 18m
Hermès, scarf, "Zénobie, Reine de Palmyre".
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Mulberry, väska "Willow tote small".
4d 21 tim
Mulberry, väska "Willow tote small".
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sidobord, funkis, 1930-tal.
4d
Sidobord, funkis, 1930-tal.
Aktuellt bud 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ring 18K vitguld med safirer.
20 tim 48m
Ring 18K vitguld med safirer.
Aktuellt bud 
3 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Skrivbord, Sverige, 1900-talets mitt.
1d 22 tim
Skrivbord, Sverige, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Barnmöbel 4 dlr omkring 1900.
1 tim 54m
Barnmöbel 4 dlr omkring 1900.
Aktuellt bud 
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, Hundporträtt.
2d 21 tim
Okänd konstnär, 1800-tal, Hundporträtt.
Aktuellt bud 
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bally ryggsäck limiterad upplaga 2017.
3d 1 tim
Bally ryggsäck limiterad upplaga 2017.
Aktuellt bud 
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Axel Lind, Havet.
4d 21 tim
Axel Lind, Havet.
Aktuellt bud 
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Okänd konstnär, 1700-talets slut, St Hieronymus.
23 tim 18m
Okänd konstnär, 1700-talets slut, St Hieronymus.
Aktuellt bud 
3 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Einar Nerman, "Dalahästen".
3d
Einar Nerman, "Dalahästen".
Aktuellt bud 
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Céline, weekendbag.
2d 23 tim
Céline, weekendbag.
Aktuellt bud 
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2444, Firma Svenskt Tenn.
2d
Josef Frank, taklampa, modell 2444, Firma Svenskt Tenn.
Aktuellt bud 
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matbord, 1900-talets andra hälft.
1d 23 tim
Matbord, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud 
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

415. Barbro Nilsson, matta, "Strålblomman, grön", gobelängteknik, ca 516 x 310 cm, signerad AB MMF BN ANNO DOMINE 1954.
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
320 000
 
SEK
ditt bud
310 000
 
SEK
ditt bud
300 000
 
SEK
ditt bud
290 000
 
SEK
ditt bud
280 000
 
SEK
ditt bud
270 000
 
SEK
ditt bud
260 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
320 000 SEK