1080 föremål
Skrivbord, 1800-tal.
2d
Skrivbord, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skulptur, patinerad brons.
4 tim 38m
Skulptur, patinerad brons.
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skänk, omkring 1900.
2d 2 tim
Skänk, omkring 1900.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skänk, omkring år 1900.
6d 4 tim
Skänk, omkring år 1900.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skänk, tidigt 1900-tal.
2d 4 tim
Skänk, tidigt 1900-tal.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, Kina, omkring 1900.
3d 1 tim
Skåp, Kina, omkring 1900.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, allmoge, 1800-talets mitt.
2d 1 tim
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp, senbarock, Fredrik I:s tid.
2d
6 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
6d
Slagbord, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa 1900-talets mitt.
22 tim 45m
Soffa 1900-talets mitt.
1 100 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Soffa,  R.O.O.M.
6d 1 tim
Soffa, R.O.O.M.
Inga bud
Utropspris
6 000 SEK
Soffa, 1800-tal.
34m 8s
Soffa, 1800-tal.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, "Spiro", Nordform, samtida.
6d 1 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, Art Deco, 1900-talets första hälft.
23 tim 8m
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, 1930-40-tal.
1d
Spegel, 1930-40-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, Louis XVI-stil Oscar & Clothilde.
2d 4 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
6d 4 tim
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, Swedish Modern, 1940/50-tal.
3d
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, senempire, 1800-talets mitt.
6d 4 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spelbord, Holland, 1800-tal.
6d 1 tim
Spelbord, Holland, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sten Eklund, "Utsikt - collage".
2d
1 211 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stig Olson, "Fröding och hans alterego".
4d 3 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 6 st, 1900-talets mitt.
2d 4 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sven Lundqvist, Sittande figur.
4d 2 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sven X:et Erixson, Vid vävstolen.
2d 4 tim
2 700 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Tabar, Indien, 1800-tal,
3d 4 tim
Tabar, Indien, 1800-tal,
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Taburetter, ett par , 1800-tal.
3d 1 tim
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Takampel, alabaster, 1920-tal.
4d 3 tim
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
5d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takashi Naraha, Utan titel.
3d 2 tim
Takashi Naraha, Utan titel.
4 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Takkrona, rokokostil, tidigt 1900-tal.
6d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1930/1940-tal.
23 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Thea Ekström, Utan titel.
6d
Thea Ekström, Utan titel.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK