1326 föremål
Ringar 3 st, 18K trefärgat guld.
3d 2 tim
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Robert Hugo Jäckel, Flickan och grodan.
6d
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Rune Hagberg, "Objekt".
3d 3 tim
Rune Hagberg, "Objekt".
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Rune Jansson, "Svarttagging".
6d 22 tim
Rune Jansson, "Svarttagging".
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Salvador Dalí, efter., kakelplattor, ett par.
3d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sami Rinne, Gymnopaedia XVI.
23 tim 29m
Sami Rinne, Gymnopaedia XVI.
150 EUR
Utropspris
300 EUR
Sideboard, "Korsör", Ikea, 1960-tal.
6d 1 tim
1 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sideboard, 1960-tal.
3d 2 tim
Sideboard, 1960-tal.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sideboard, 1960-tal.
4d 2 tim
Sideboard, 1960-tal.
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sidobord/Sängbord ett par sent 1900-tal.
4d 5 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sigfrid Södergren, Afrikansk by.
3d 1 tim
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Silver, 3 delar, Sverige.
2 tim 59m
Silver, 3 delar, Sverige.
8 860 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Siri Rathsman, Utan titel.
3d
Siri Rathsman, Utan titel.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sivert Lindblom, väggreliefer, 2 st.
1d 3 tim
1 750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skedar, 4 st, samiskt hantverk.
2d 5 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skrin, Kalix, daterat 1836.
6d 3 tim
Skrin, Kalix, daterat 1836.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbord, sengustavianskt, 1800-tal.
5d
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbyrå omkring 1900 Empire-stil.
3d 4 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skänk, omkring år 1900.
2d 4 tim
Skänk, omkring år 1900.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skål, porslin, Mingdynastin (1368-1644).
5d 3 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skål, silver, stämplad ESAB, Kristianstad 1923.
1d
5 010 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Skåp, Boulle-stil, omkring 1900.
5d
1 001 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
2d 1 tim
Slagbord, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slaglåsgevär svenskt m/1860.
4d 1 tim
Slaglåsgevär svenskt m/1860.
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Slaglåspistoler 2 st, belgiska, 1800-talets mitt.
1d
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
2d 2 tim
Soffa, R.O.O.M.
2 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa, 1930/40-tal.
6d 5 tim
Soffa, 1930/40-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa, barockstil, 1940-tal.
2d 23 tim
Soffa, barockstil, 1940-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord Tidaholm  möbelfabrik 1950-tal.
6d
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, "Spiro", Nordform, samtida.
2d 1 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft.
5d 3 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK