Kan inte nå servern
Temaauktioner online
Madeleine Pyk – en samling F769
Auktion:
The Eclectic Collection F772
Auktion:
Helge Dahlman F782
Auktion:
Birds by Toikka – Part 2 F728
Auktion:
En privat samling handknutna bruksföremål från Persien E1309
Auktion:
Silver Linings E1279
Auktion:
Chalet Interiors E1217
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026
 
1478 föremål
Kelim, ca 340 x 180 cm.
1d 19 tim
Kelim, ca 340 x 180 cm.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Primus Mortimer Pettersson, Fyren.
14 tim 4m
Primus Mortimer Pettersson, Fyren.
Aktuellt bud
4 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lars Lerin, Landskap med hus.
4d 9 tim
Lars Lerin, Landskap med hus.
Aktuellt bud
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Lotte Laserstein, Vinterlandskap.
6d 18 tim
Lotte Laserstein, Vinterlandskap.
Aktuellt bud
11 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matbord, Skovby Danmark, samtida.
17 tim 8m
Matbord, Skovby Danmark, samtida.
Aktuellt bud
12 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
William Gislander, "Svanar".
17 tim 40m
William Gislander, "Svanar".
Aktuellt bud
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bulgari ring "Viper" 18K vitguld.
1d 19 tim
Bulgari ring "Viper" 18K vitguld.
Aktuellt bud
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Stig Olson, "Dinarsad och Fröding".
4d 16 tim
Stig Olson, "Dinarsad och Fröding".
Aktuellt bud
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, 1800-talets slut.
17 tim
Skåp, 1800-talets slut.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Alvar Aalto, bänk, modell 153 B, Artek.
17 tim 4m
Alvar Aalto, bänk, modell 153 B, Artek.
Aktuellt bud
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bottega Veneta, väska, "Campana".
5d 13 tim
Bottega Veneta, väska, "Campana".
Aktuellt bud
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.