Mahogny. Spegel med delat glas flankerat av kolonetter. Konsolbord på kulfötter. Spegel h 192. Konsolbord l 87, b 34, h 70.
Nagg. Fanérbortfall och sprickor. Masksunget. Ojämnt blekt. Slitage och repor.