BORD, ett par, gustavianska/gustaviansk stil, delvis omkring sekelskiftet 1700/1800.

Björk, delvis rotfanerat. Skivor från 1700-talet, sannolikt del av äldre möbel, med senare underdelar samt tillhörande lådor. L 79, b 70, h 77.

Slitage, repor, fanerskador, sprickor, maskstunget, kompletterade.

Provenance

Bernshammar, Västmanland.

Auction closed
10 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed