SABEL för kavallerimanskap, m/1893, E. Svalling, Eskilstuna.
Fäste av mässing. Tveeggad klinga med blodränder. Märkt "E. Svalling Eskilstuna", "M.B. G.M." samt "K.7 No 664." Delvis skarpslipad egg. Tot l 110. Balja i stål.
Bruksslitage. Smärre repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.