MATTA, semiantik Loristan kelly. Ca 349,5 x 160 cm.

Mörkblå botten med tre polykroma medaljonger, hörn- och sidornament samt stiliserade blommor och arabesker. Flera smala bårder med blommor och blad.

Något slitage, smutsig, fläckar, skador, lagningar. Långsidorna med smärre trampveck, kortsidorna något avkortade.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed