Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

SKÅL, KRYDDSNURRA, samt TALLRIKAR 8 st, 1900-talets andra hälft.

Skål, teakfanér, Jens Harald Quistgaard, Danmark, diam 30. Tallrikar, teak, diam 28. Kryddsnurra, teak samt glas, Digsmed, Danmark, diam 41.

Bruksslitage, fläckar. En tallrik med spricka, skålen med djupare repa på undersidan samt smärre fanérbortfall.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.