OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-talets första hälft.

Ovalt porträtt av elegant dam: "Fru Meyer mor till Fru Nissen", 48 x 58. Förgylld och bronserad empireram.

Starkt buktande duk, smärre repor, krackelyrer. Veck.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed