Folk art
329122

DRYCKESKANNA, allmoge, 1800-talets första hälft.

Rundad form. Med fällock. Svarvat trä. Snidad lejonmedaljong på locket. Tumgrepp i form av krönt lejon. H 22,5.

Slitage.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.