SCARF, siden, "Ferronnerie", Caty Latham, Hermès, 1900-talets andra hälft.
Dekor i form av guldfärgade beslag mot beigefärgad bakgrund, kant i marinblått. Ca 86 x 86cm.
Bruksslitage. Fläckar. Påsydd namnlapp. Enstaka tråddragningar.