SKRIVBORD/TOALETTBORD, empire, 1800-talets första hälft.

Mahognyfanér. Överdel med uppdragbar spegel med gavelkrön. Kantsarg. 3 lådor i fronten samt 3 skåpluckor undertill. Uppburen av fyra lejontassar. Bredd 112, djup 55, höjd 80 cm, höjd inkl spegel 148 cm.

Slitage, skador, lösa delar. Listdelar saknas. Fläckar, märken och repor. 2 st lösa nyckelhålskyltar medföljer, några saknas. Nyckel saknas.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed
Create an account on Bukowskis
  • Get started with buying and selling
  • Favourite items
  • Save searches
Do you already have an account?