Böjträstomme i bok, klädsel i brunt skinn, löstagbar nackkudde. Brännmärkt.
Bruksslitage, repor/stötmärken. En tryckknapp till armstödsklädsel trasig. Skinnstroppar till nackkudden med bristningar.