KANDELABER samt SKÅL PÅ FOT, porslin, Dresden, 1900-talets mitt.

Reliefdekor med amorin samt blommor och bladverk. Kandelaber, tudelad, för fem ljus. Höjd 51 cm. Skål på fot med genombrutet brätte. Höjd 32 cm. Skålens längd 26 cm.

Några mindre nagg.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.