Kaffekopp med fat, Miljukov / Милюков, 1882-1899, graverad dekor med ängsmotiv, koppens höjd 7,5 cm. Sked med vridet skaft och graverad dekor, längd 10,5 cm, 1800-talets slut/1900-talets början. Synålsskål på fyra kulfötter, längd 7,5 cm, stämplad иг, Moskva 1867.
Skål med bristningar. Enstaka, smärre intryckningar.