KAFFEKOPP med KAFFESKED och SYNÅLSSKÅL, silver, Ryssland 1800-talets slut. Totalvikt 192,8 g.

Kaffekopp med fat, Miljukov / Милюков, 1882-1899, graverad dekor med ängsmotiv, koppens höjd 7,5 cm. Sked med vridet skaft och graverad dekor, längd 10,5 cm, 1800-talets slut/1900-talets början. Synålsskål på fyra kulfötter, längd 7,5 cm, stämplad иг, Moskva 1867.

Skål med bristningar. Enstaka, smärre intryckningar.

Auction closed
200 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed