Datum. Diam 54 mm. Fighterlänk med viklås. Originaletui av bakelit med ytterkartong och certifikat medföljer. Certifikatnr: Ref A 1337011, serienr 2497964. Daterat 31 Jan, 2009.
Mindre extra länkbit medföljer.
Slitage, smärre repor. Ej funktionstestad.