NATTLJUSSTAKAR, ett par, nyrokoko, silver, Björneborg, Finland 1882.

Rikt pressad dekor av akantus och vinlövsrankor. L 16, h 9,5.

Slitage, lagningar, bristningar, bucklor. Gåvogravyr: "Minne af tacksamma elever Björneborg 27/5 1882".

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed