GRÄDDKANNA och SOCKERSKÅL, låghaltigt silver, Tyskland, omkring sekelskiftet 1900, vikt 499 g.

Tassfötter. Svängda hänklar med dekor av maskaroner. Höjd ca 10- 14,5 cm.

Bruksslitage. Anlöpningar. Mindre bucklor. Skål något ostadig. Senare gravyr.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed