Målad. Beslag av mässing. Tre lådor. Bredd 96. Djup 47. Höjd 77 cm.
Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Senare målning och beslag. Delvis senare bakstycke. Förstärkningar i en låda. Senare bakben.