ARMBAND, Lapponia, Helsingfors, Finland, 1977.
Silver. Stel men ledad och öppningsbar. Inre längd ca 6,5 cm. Totalvikt ca 53 g.
Bruksslitage, mindre repor och mindre anlöpning till insidan.