Kinesiserande dekor med blommor i polykroma färger. 4 kaffekoppar, 6 kaffefat, 12 assietter, 1 kaffekanna, 1 sockerskål, 1 kakfat, 1 uppläggningsfat. Märkta Cauldon Ltd England.
Nagg. Slitage. Missfärgningar.