352 items
MATBORD, 1960-tal.
Current bid
2 200 SEK
4 000 SEK
SOFFA, rotting, 1900-talets slut.
Current bid
300 SEK
2 500 SEK
PETER DAHL, a lithograph in color, EA and signed.
Current bid
999 SEK
2 500 SEK
A pair of 1920/30: Swedish grace stools.
Current bid
1 500 SEK
2 500 SEK
An old Caucasian carpet ca 142 x 91 cm.
Current bid
1 250 SEK
2 500 SEK
MATBORD med pallar modern tillverkning.
Current bid
1 600 SEK
5 000 SEK
BOKSNURRA England 1900-talets senare del.
Current bid
2 200 SEK
2 500 SEK
A pair of Erik Wörtz easy chairs, 1960's.
Current bid
5 400 SEK
5 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Current bid
1 800 SEK
3 000 SEK
An old Isfahan carpet ca 402 x 296 cm.
Current bid
2 000 SEK
5 000 SEK
STOLAR 4 st 1900-talets början.
Current bid
1 800 SEK
3 000 SEK
FABIAN LUNDQVIST, oil on canvas, signed.
Current bid
2 000 SEK
2 500 SEK
A semiantique/antique Caucasian carpet ca 210 x 130 cm.
Current bid
2 000 SEK
4 000 SEK
LJUSSTAKAR ett par empire-stil 1800-talets senare del.
Current bid
1 800 SEK
2 500 SEK
STOLAR 4+2 st Farstrup 1900-talets mitt.
Current bid
2 200 SEK
4 000 SEK
SÄNGBORD ett par tidigt 1900-tal.
Current bid
2 800 SEK
3 000 SEK
BOOK, "Verve Vol VII, Nos 27 et 28". 1952.
Current bid
6 000 SEK
6 000 SEK
ERLAND CULLBERG, crayon on paper, signed.
Current bid
1 000 SEK
2 500 SEK
BERTIL VALLIEN,
Current bid
600 SEK
2 500 SEK
CURT ASKER, mixed media, signed and dated -87.
Current bid
2 200 SEK
3 000 SEK
MARTIN EMOND, olja på pannå, signerad.
Current bid
500 SEK
3 000 SEK
NOTSTÄLL, 1900-talets första hälft.
Current bid
1 000 SEK
2 500 SEK
SÄNGBORD ett par omkring 1900.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
ARON GERLE, oil on panel signed.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
An old Tabriz carpet ca 150 x 100 cm.
Current bid
1 500 SEK
3 000 SEK
A pair of 1970/80:s stools.
No bids
2 500 SEK
TAKLAMPA, jugend.
No bids
2 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Current bid
300 SEK
2 500 SEK
FÅTÖLJER ett par nyrokoko sent 1800-tal.
Current bid
300 SEK
2 500 SEK
BURBERRY trenchcoat storlek M.
Current bid
2 400 SEK
2 500 SEK
AN old >Mir carpet ca 277 x 240 cm.
Current bid
1 000 SEK
3 000 SEK
BOOK,"Hommage à Pablo Picasso", XXe Siècle 1971.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
SPEGEL Eriksmålaglas, 1940/50-tal.
Current bid
1 051 SEK
2 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets senare del.
Current bid
1 000 SEK
3 000 SEK
Current bid
700 SEK
2 500 SEK
RADO Jubilé DiaStar, wristwatch 27,5 x 21 mm,
Current bid
4 000 SEK
8 000 SEK
A mid 20th century table.
No bids
2 500 SEK
PIERRE FORSSELL,
Current bid
5 700 SEK
6 000 SEK
SOFFBORD, rotting med marmorskiva, 1900-talets slut.
Current bid
700 SEK
2 500 SEK
JOE COLOMBO, "Boby", Bieffeplast, Padova, Italy.
Current bid
2 350 SEK
2 500 SEK
A pair of Chinese Qianlong porcelain plates.
Current bid
2 500 SEK
3 000 SEK
AAGE HANSEN,
Current bid
1 000 SEK
3 000 SEK
GUDMUNDUR ERRÓ,
Current bid
12 500 SEK
15 000 SEK
SOFFA Howard-modell 2000-tal.
Current bid
3 000 SEK
5 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Byarum, 1900-talets andra hälft.
Current bid
1 600 SEK
2 500 SEK
JOHAN TIRÉN, a signed oilpainting on canvas.
Current bid
500 SEK
4 000 SEK
A RUNNER, Kilim, ca 610 x 85 cm.
Current bid
1 000 SEK
4 000 SEK
Current bid
2 400 SEK
3 000 SEK
ARKIVSKÅP 1900-talets andra hälft Traryd.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK