406 items
Lars Lerin, watercolor, signed and dated 91.
Current bid
55 000 SEK
80 000 SEK
Arne Jacobsen,
Current bid
35 500 SEK
40 000 SEK
Madeleine Pyk, oil on canvas, signed.
Current bid
31 000 SEK
38 000 SEK
Wiwen Nilsson, cutlery, 30 pcs, 1958-59.
Current bid
18 000 SEK
25 000 SEK
A set of 8 Musselmalet Royal Copenhagen plates nr 1094.
Current bid
17 611 SEK
10 000 SEK
Endel Köks, oil on canvas signed and dated 53.
Current bid
15 111 SEK
5 000 SEK
Joan Miró, a signed and numbered colour lithograph.
Current bid
13 500 SEK
15 000 SEK
Vikskärm Japan 1900-tal.
Current bid
12 500 SEK
4 000 SEK
Harvey Quaytman, a signed and dated mixed media.
Current bid
12 000 SEK
45 000 SEK
Anders Österlin, a signed and dated oil on canvas.
Current bid
11 666 SEK
30 000 SEK
Current bid
11 500 SEK
10 000 SEK
ABBA maxi singel "Hovas vittne", 1981.
Current bid
11 000 SEK
20 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1900-talets mitt,
Current bid
10 000 SEK
15 000 SEK
Hans Hartung, a signed and numbered etching/aquatint.
Current bid
8 614 SEK
15 000 SEK
Ljusstakar senempire 1830-tal.
Current bid
8 000 SEK
15 000 SEK
Omega, wristwatch, 20 mm.
Current bid
8 000 SEK
10 000 SEK
Jaeger LeCoultre, bordsur "Atmos".
Current bid
7 200 SEK
8 000 SEK
Cartier Santos, wristwatch 24 mm.
Current bid
7 010 SEK
8 000 SEK
Servis 46 dlr "Elvira Madigan" Kosta 1900-talets mitt.
Current bid
6 200 SEK
12 000 SEK
Wiwen Nilsson, brooch silver, 1963.
Current bid
6 000 SEK
8 000 SEK
STOLAR, 6 st, "Wien", Gemla, Diö.
Current bid
6 000 SEK
8 000 SEK
Arne Jacobsen,
Current bid
5 600 SEK
7 000 SEK
Sideboard, 1900-talets mitt.
Current bid
5 600 SEK
4 000 SEK
Tommy Hilding, oil on canvas, signed a tergo.
Current bid
5 500 SEK
10 000 SEK
Cartier, Tank Francaise, armbandsur.
Current bid
5 500 SEK
20 000 SEK
Omega wristwatch, 36 mm.
Current bid
5 411 SEK
4 000 SEK
POCKET WATCH, hunter, 51 mm.
Current bid
5 250 SEK
3 000 SEK
Bertil Vallien,
Current bid
5 200 SEK
3 000 SEK
Fåtöljer ett par England 1900-talets senare del.
Current bid
5 100 SEK
4 000 SEK
Lisa Larson, sculpture signed and numbered 559.
Current bid
5 000 SEK
10 000 SEK
Bruno Mathsson,
Current bid
5 000 SEK
8 000 SEK
STOLAR, 4 st, Fastrup, Danmark, 1960-tal.Redigera.
Current bid
5 000 SEK
4 000 SEK
Omega Genève, wristwatch, 34,5 mm.
Current bid
4 655 SEK
3 000 SEK
Soffa England 1900-talets senare del.
Current bid
4 600 SEK
3 000 SEK
Unknown artist, an 18th century oil on canvas.
Current bid
4 400 SEK
6 000 SEK
Zenith, wristwatch, 34 mm.
Current bid
4 200 SEK
5 000 SEK
Unknown artist, a 17th century oil on relined canvas.
Current bid
4 100 SEK
6 000 SEK
Stolar 6 st 1900-talets första hälft.
Current bid
4 100 SEK
4 000 SEK
Bricka Meissen, rokokostil 1900-tal porslin.
Current bid
4 000 SEK
5 000 SEK
Soffa Danmark 1900-talets andra hälft.
Current bid
4 000 SEK
5 000 SEK
Industrilampor, 3 st, 1900-talets mitt.
Current bid
4 000 SEK
5 000 SEK
Max Ernst,
Current bid
4 000 SEK
8 000 SEK
Vikskärm Japan 1900-tal.
Current bid
3 900 SEK
4 000 SEK
Sidobord 2 st 1900-talets senare del.
Current bid
3 600 SEK
4 000 SEK
Sidobord/golvlampa 1970/80-tal.
Current bid
3 600 SEK
2 500 SEK
Eric Lundgren, oil on panel signed and dated.
Current bid
3 400 SEK
3 000 SEK
Kerstin Hörlin-Holmquist,
Current bid
3 400 SEK
4 000 SEK
Bruno Mathsson,
Current bid
3 200 SEK
4 000 SEK
Sideboard 1900-talets senare del.
Current bid
3 200 SEK
4 000 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft.
Current bid
3 200 SEK
4 000 SEK
Jules Schyl, oil on canvas signed.
Current bid
3 200 SEK
4 000 SEK
Servis, 24 dlr "Odelberg Junior" Kosta 1900-tal.
Current bid
3 200 SEK
6 000 SEK
Jörgen Waring, oil on paper signed.
Current bid
3 200 SEK
3 000 SEK
Sidobord 3 st 1900-talets senare del.
Current bid
3 100 SEK
5 000 SEK
Bord, ett par, "Pronto", Dux, 1900/2000-tal,
Current bid
3 000 SEK
4 000 SEK