Modern Masters Helsinki

Huutokauppa: 5.-17. huhtikuuta online
Näyttö: 11.-16. huhtikuuta, ma-pe klo 11-18, la-su klo 11-16, Iso Roobertinkatu 12, Helsinki.

10 Esinettä
HELEN FRANKENTHALER, "BROOME STREET AT NIGHT".
Vasarahinta
1 550 EUR
Lähtöhinta
2 000 - 2 500 EUR
JOAN MIRÓ, litografi, "Le Lezard aux plumes d´or 15/20, signerattu.
Vasarahinta
3 500 EUR
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 EUR
FRANCIS BACON, "METROPOLITAN".
Vasarahinta
5 800 EUR
Lähtöhinta
7 000 - 9 000 EUR
SALVADOR DALÍ, "QUITTANT LA CORNICHE DE LA COLÉRE".
Vasarahinta
600 EUR
Lähtöhinta
700 - 800 EUR
JAMES ROSENQUIST, "YELLOW LANDING" .
Vasarahinta
2 105 EUR
Lähtöhinta
1 700 - 2 200 EUR
HENRI MATISSE, litografia, signerattu lyjjykynällä ja numeroitu 22/25.
Vasarahinta
5 000 EUR
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 EUR
JEAN-PIERRE CASSIGNEUL, litografi E.A, signerad.
Vasarahinta
670 EUR
Lähtöhinta
400 - 600 EUR
ANDY WARHOL, "MARILYN MONROE (invitation card)".
Vasarahinta
4 400 EUR
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 EUR
ANTONI TÀPIES, "PETIT T".
ANTONI TÀPIES, "PETIT T".
Vasarahinta
2 300 EUR
Lähtöhinta
1 200 - 1 500 EUR
DAVID HOCKNEY, värilitografia, signeerattu ja päivätty -70.
Vasarahinta
10 801 EUR
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 EUR