Klassiska 580

24 föremål
944. IKON, av Erik Kollin, S:t Petersburg 1899-1908. Kristus Allhärskaren.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
945. IKON, av T Zalyesov, S:t Petersburg 1857. Gudsmodern från Vladimir.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
947. URNA med hänklar, av Ivan Chlebnikov, Moskva 1908-1917.
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
953. BRICKA, av Chlebnikov, Moskva 1875.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
954. MUGG med lock, Moskva 1880-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
956. TAZZA, icke identifierad mästarstämpel JB, S:t Petersburg 1880-tal.
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
957. SALTKAR, av Pyetr Baskakov, Moskva 1800-talets slut.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
959. MEDALJ, guld, Nicholas I (1825-1855). Ryssland 1829.
Klubbat pris
260 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
963. Stanislaw Marszalkiewicz, MINIATYRER, ett par.
Klubbat pris
100 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
964. GLAS. Ryssland, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
968. KARMSTOLAR, ett par. Ryssland, 1830/40-tal. Senempire.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK