Klassiska 586

110 föremål
1350. LÄKTARSKRANK från Gustavianska operahuset i Stockholm, 1780-tal.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1351. URNA, på sockel. Troligen Italien, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1352. TRÄDGÅRDSURNOR, ett par. England, 1860-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1353. TRÄDGÅRDSURNOR, ett par. England, 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1356. VIOLIN, signerad och daterad av Jacques Boquay, Paris 1724.
Klubbat pris
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
1357. STRÅKE, märkt Albert Nürnberger, 1930/40-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1359. BREVSAMLING, främst från Anders och Emma Zorn. 1910-20-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK