Klassiska 586

Slutpriser

Nr.FöremålKlubbat pris
301TALLRIKAR, 11 stycken, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).60 000 SEK
302SERVISDELAR, 10 delar, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).Återrop
303SERVISDELAR, 10 stycken, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).Återrop
304SERVISDELAR, 17 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin Qianlong (1736-96).32 000 SEK
305VÄRMEFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).8 000 SEK
306URNA, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).9 500 SEK
307FAT med SIL, porslin, Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).12 000 SEK
309VASER med LOCK, ett par, porslin. Kanton, Qingdynastin 1800-tal.Återrop
310MUGG, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.Återrop
311TVÄTTFAT, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.Återrop
312CIDERKANNA med LOCK, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.9 000 SEK
313KAROTTER med LOCK, ett par, porslin. Kanton, Qingdynastin 1800-tal.Återrop
314VASER, ett par, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.13 000 SEK
315VAS, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.4 500 SEK
316TULPANVAS, porslin. Kanton, Qingdynastin, sent 1800-tal.8 000 SEK
317TULPANVAS, porslin. Kanton, Qing dynastin, sent 1800-tal.Återrop
318URNA, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.20 000 SEK
319VASER, ett par, porslin. Qingdynastin med Qianlongs sigilmärke.34 000 SEK
320VAS, porslin. Sen Qingdynasti, med Qianlongs märke.Återrop
321ASK för SYRSOR, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.16 000 SEK
322SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti med Daoguangs sigillmärke i rött.Återrop
323FAT, porslin. Qingdynastin med Kangxis sex karaktärers märke.185 000 SEK
324VÄGGVAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.Återrop
325VAS, porslin. Sen Qingdynasti omkring 1900.54 000 SEK
326SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal, med märke.5 800 SEK
327FAT, porslin, Qingdynasti, 1800-tal.14 000 SEK
328KOPPAR med LOCK, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).16 000 SEK
329FAT, ett par, porslin. 1900-tal med Yongzhengs sex karaktärers märke.Återrop
330FIGURINER, två stycken, porslin. Qingdynasti, omkring år 1800.Återrop
331FAT, porslin. Sen Qingdynasti med Guanxus märke.Återrop
332PENSELMUGG, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.8 000 SEK
333VASER/PARAPLYSTÄLL, ett par, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.Återrop
334VAS, porslin. Kina, 1900-tal.10 000 SEK
335VAS, porslin. Kina, 1900-tal.12 000 SEK
336VAS, biskvi. Qingdynastin, 1800-tal.Återrop
337URNA, porslin. Sen Qingdynasti (1662-1912).16 000 SEK
338PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.3 000 SEK
339VASER, ett par, porslin. Republik, med Chenghuas sex karaktärers märke.9 500 SEK
340RÖKELSEHÅLLARE, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.Återrop
341YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.Återrop
342BOJAN med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.18 000 SEK
343VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-talets andra hälft.10 000 SEK
344YTTERFODER, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).5 000 SEK
345LYKTOR/PERUKSTOCKAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.Återrop
346PENSELSTÄLL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.10 000 SEK
347STEMCUP, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.Återrop
348SKEDAR, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.Återrop
349CABARET, nio delar, porslin med träställ. Sen Qingdynasti (1644-1912).Återrop
350MATBEHÅLLARE med LOCK och yttre VÄRMARE, porslin. Republik, Guangxu sex karaktärers märke.22 000 SEK
351VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).Återrop
352VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.Återrop
353STEMCUP, porslin. Tidigt 1900-tal med Guangxus märke.Återrop
354VAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.14 000 SEK
355LJUSSTAKAR, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.Återrop
356VAS, biskviporslin, Qingdynastin 1800-tal.4 000 SEK
357VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.4 000 SEK
358SKÅL PÅ FOT, porslin. Sen Qingdynasti med Tongzhis märke.Återrop
359KAROTTER med LOCK, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.8 000 SEK
360KRUKA med LOCK, porslin. Sen Qingdynasti.3 000 SEK
361VAS, porslin. Kina, Republik.13 000 SEK
362FAT, porslin. Kina, Republik, 1900-tal med Qianlongs märke.Återrop
363SKÅLFAT, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.Återrop
364FAT, porslin. Qingdynastin, Guangxu sex karaktärers märke och period (1875-1908).12 000 SEK
365SKÅLAR, två stycken, porslin. Sen Qingdynasti med Daoguang sigillmärke.75 000 SEK
366SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.Återrop
367SKÅLFAT, ett par, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongs märke.Återrop
368SKÅLFAT, porslin. Kina, 1900-talets första hälft.5 000 SEK
369VAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.Återrop
370SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin med Guangxus sex karaktärers märke och period (1875-1908).Återrop
371BOJAN med LOCK, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).Återrop
372VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.5 000 SEK
373VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1662-1912).Återrop
374TEKANNA, keramik. Yixinggods. Sen Qingdynasti (1644-1912).Återrop
375FAT, yixinggods. Sen Qingdynasti (1644-1912).5 000 SEK
376TEKOPPAR, ett par, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.Återrop
377FAT, två stycken, snarlika. Mingdynastin, Wanli (1573-1620).8 500 SEK
378SKÅL, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).5 000 SEK
379SKÅLAR, två stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1573-1612).5 500 SEK
380KENDI, porslin, Mingdynastin, Wanli (1573-1619).6 500 SEK
381KENDI, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).12 000 SEK
382FLASKA, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).14 000 SEK
383TALLRIKAR, tre stycken, porslin. Mingdynastin, Tianqi/Chongzhen 1620-1644.4 000 SEK
384URNA, porslin, Mingdynastin 1500-tal.100 000 SEK
385URNA med LOCK, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.26 000 SEK
386KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.Återrop
387STOP, porslin. Transition, 1600-tal.15 000 SEK
388VAS, porslin. Transition, 1600-tal.13 000 SEK
389VAS, porslin. Transition, 1600-tal.42 000 SEK
390SKÅL, porslin. Qingdynastin Kangxi (1662-1722). Med Kangxi sex karaktärers märke och period.Återrop
391KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).60 000 SEK
392VÄGGFONTÄN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).16 000 SEK
393URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).24 000 SEK
394VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).19 000 SEK
395FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).9 000 SEK
396ASK med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).75 000 SEK
397URNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).16 000 SEK
398STEKFAT, porslin. Sen Qingdynasti.Återrop
399FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).5 500 SEK
400SKÅLAR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).9 000 SEK
401KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.Återrop
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

416. Jim Dine, "Mr. Oxide".
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK