Klassiska 589

65 föremål
1111. Theodor Rombouts Efter, Kortspelarna.
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
1061. Isaac (Isaack) Luttichuys, Porträtt av en yngling med handskar.
Klubbat pris
310 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
Klubbat pris
190 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
1064. PAUWELS CASTEELS, Hans krets, Olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
1065. Gillis Gillisz. de Bergh, Stilleben med frukter och fjäril.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
1116. Jan Wyck Tillskriven, Elegant jaktsällskap.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1115. Slaget vid Wien 1683.
1115. Slaget vid Wien 1683.
Klubbat pris
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
1098. Carlo Cignani Efter, Caritas, Allegori över kärleken.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
1119. Drottning Maria Teresia av Österrike (1717-1780) som gudinnan Minerva.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
1096. Peter Paul Rubens Hans krets, David och Abigail.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1095. David Teniers d.y Hans krets, Vinskörden.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1090. FLAMLÄNDSK SKOLA 1700-TAL, olja på koppar.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1087. Nicolas Lancret Hans krets, Porträtt av ung dam som herdinna.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1076. Johannes Jacob Hartmann Tillskriven, Hamnbild.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
1068. Osias Beert Hans efterföljd, Stilleben med körsbär, grönsaker & glas.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
1081. LOUIS TOCQUE, hans art, olja på duk, oval.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1088. Louis Silvestre Tillskrivna, Damporträtt (2).
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1062. Pieter Snayers Tillskriven, Kavalleribatalj.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1101. Pieter Hardime, Blomsterstilleben med urna.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
1094. Melchior de Hondecoeter Hans krets, Hönsgården.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1089. Gaspar de Witte, Landskap med figurer och boskap.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1084. Michiel van Mierevelt Tillskriven, Ung dam klädd i svart och pärlor.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1123. Cornelis van Poelenburgh Tillskriven, Badande nymfer.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1073. CHARLES JOSEPH NATOIRE, Hans krets, Olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1117. HENDRICK VERSCHURING, Olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1070. Ruinlandskap med figurer vid kust, ett par.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1078. LUDOLF DE JONGH, hans krets. Olja på pannå 73 x 58 cm. Ej signerad.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1110. Gotfried Schalcken Hans efterföljd, I ljusets sken.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1108. Quiringh Gerritsz. van Brekelenkam, Kvinna rensandes fisk.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1086. Roelof Koets, Sittande ung dam med hund i landskap.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1091. Jan van Os, Marin med segelskutor vid kusten.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1069. Pietro Cappelli Hans art, Ruinlandskap med Janus triumfbåge.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1083. Maurice Quentin de La Tour Efter, "Madame de Graffigny".
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1121. KAREL BREYDEL, Olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1074. JEAN HONORÉ FRAGONARD, hans krets, olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1118. Jan Wyck Tillskriven, Ryttarsällskap på jakt.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1080. ROSALBA CARRIERA, kopia efter, olja på duk.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1122. Thomas Wyck Tillskriven, Markandsscen.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1109. Bartholomeus Maton Tillskriven, Läraren och eleven.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1082. Rembrandt Harmensz van Rijn Hans efterföljd, Dam med pälsbrämad jacka.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1071. Francesco Guardi Hans art, Capriccio med ruiner och figurer.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1075. Jean-Marc Nattier Efter, Terpsichore - musikens och dansens musa.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK