Kan inte nå servern

Important Spring Sale 601

 
345 föremål
512. PENSELVAS, brons. Qingdynastin, omkring 1900.
512. PENSELVAS, brons. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
555. RÖKELSEKAR, brons. Sen Qingdynasti.
555. RÖKELSEKAR, brons. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
661. MINIATYRER, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
661. MINIATYRER, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
492. Buddha, förgylld brons. Troligen Tang dynastin (618-907).
492. Buddha, förgylld brons. Troligen Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
591. KOPP samt FIGURIN, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
591. KOPP samt FIGURIN, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
702. TEDOSA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
702. TEDOSA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
679. KENDI, kraakporslin. Mingdynasti, Wanli (1572-1620).
679. KENDI, kraakporslin. Mingdynasti, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
686. CHICKENPOT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
686. CHICKENPOT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
513. SIGILL, brons. Troligen sen Qingdynasti.
513. SIGILL, brons. Troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
687. FIGURIN, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
687. FIGURIN, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
26 500 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
730. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
730. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
536. ALTARBORD, hardwood. Troligen sen Qingdynasti.
536. ALTARBORD, hardwood. Troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
674. PLAKETTER, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
674. PLAKETTER, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
612. SERVIS, 38 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
612. SERVIS, 38 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
700. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
700. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
565. SKÅL, silver. Japan, tidigt 1900-tal.
565. SKÅL, silver. Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
511. FIGURIN, brons. Qingdynastin (1644-1912).
511. FIGURIN, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
557. RÖKELSEKAR, brons. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
557. RÖKELSEKAR, brons. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
546. PANEL, lack och pärlemor. Sen Mingdynasti/tidig Qingdynasti.
546. PANEL, lack och pärlemor. Sen Mingdynasti/tidig Qingdynasti.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
553. RÖKELSEKAR, mässing. Qingdynastin (1644-1912).
553. RÖKELSEKAR, mässing. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
718. SALTKAR, tre stycken, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
718. SALTKAR, tre stycken, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
544. MATTA, antik Kina/Khotan, ca 164,5 x 105,5 cm.
544. MATTA, antik Kina/Khotan, ca 164,5 x 105,5 cm.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
569. OLJEMÅLNING, Kina, Faktorierna i Kanton omkring 1850.
569. OLJEMÅLNING, Kina, Faktorierna i Kanton omkring 1850.
Klubbat pris
130 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
503. TEMPELKLOCKA, brons. Sen Ming dynasti (1368-1643).
503. TEMPELKLOCKA, brons. Sen Ming dynasti (1368-1643).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
632. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
632. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
547. DOSA med LOCK, sköldpadd. Qingdynastin, 1800-tal.
547. DOSA med LOCK, sköldpadd. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
615. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi. (1662-1722).
615. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi. (1662-1722).
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
478. TEMPELKLOCKA, brons, Mingdynastin (1368-1644).
478. TEMPELKLOCKA, brons, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
550. ASK med LOCK, lack. Qingdynastin (1664-1912).
550. ASK med LOCK, lack. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
588. SKULPTUR, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
588. SKULPTUR, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
724. DOSA med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
724. DOSA med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
599. SNUSFLASKOR, två stycken, mossagat. Kina, 1900-tal.
599. SNUSFLASKOR, två stycken, mossagat. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
563. BRICKA, closionné. Sen Qingdynasti (1664-1912).
563. BRICKA, closionné. Sen Qingdynasti (1664-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
600. SNUSFLASKOR, agat, tre stycken. Kina, 1900-tal.
600. SNUSFLASKOR, agat, tre stycken. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
693. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
693. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
690. BOJAN, porslin. Transition, 1600-tal.
690. BOJAN, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
554. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
554. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
459. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal med Jiajings märke.
459. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal med Jiajings märke.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
521. RULLMÅLNING, attribuerad till Gu Kunbo (1905-1970).
521. RULLMÅLNING, attribuerad till Gu Kunbo (1905-1970).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
501. GUDOM, förgylld brons. Troligen Nepal, 1400-tal.
501. GUDOM, förgylld brons. Troligen Nepal, 1400-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
509. RÖKELSEKAR, kopparlegering. Tibet, 1800-tal.
509. RÖKELSEKAR, kopparlegering. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
552. RÖKELSEKAR, förgylld koppar legering. 16/1700-tal.
552. RÖKELSEKAR, förgylld koppar legering. 16/1700-tal.
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
510. PARTI, fem delar. Tibet, 1800-tal.
510. PARTI, fem delar. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
644. SKÅL, porslin. Qingdynastin, med Qianlongsmärke.
644. SKÅL, porslin. Qingdynastin, med Qianlongsmärke.
Klubbat pris
230 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
603. SNUSFLASKA, insidesmålat glas. Kina, 1900-tal.
603. SNUSFLASKA, insidesmålat glas. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
694. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
694. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
508. DEKORDEL, förgylld koppar legering. Tibet, troligen 1800-tal.
508. DEKORDEL, förgylld koppar legering. Tibet, troligen 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
499. SKULPTUR, silver. Mingdynastin (1368-1644).
499. SKULPTUR, silver. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
490. RÖKELSEKAR, keramik. Troligen sen Mingdynasti.
490. RÖKELSEKAR, keramik. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
657. ALTARSTAKAR, ett par, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
657. ALTARSTAKAR, ett par, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
495. SKULPTUR, brons. Mingdynastin (1368-1644).
495. SKULPTUR, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
534. MÅLNING, av Guo Zhengying (1955-), utan titel, med sigill.
534. MÅLNING, av Guo Zhengying (1955-), utan titel, med sigill.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
25 000 - 50 000 SEK
533. MÅLNING, av Deng Baiyuejin (1958-), "Lycka" (jian xi), signerad.
533. MÅLNING, av Deng Baiyuejin (1958-), "Lycka" (jian xi), signerad.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
759. MÅLNING, gouache på papper. Indien, 1800-tal.
759. MÅLNING, gouache på papper. Indien, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
642. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
642. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK