Important Spring Sale 633

133 föremål
45. Karmstolar, fyra stycken, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
75. Ljuskrona, för sex ljus. Sverige, 1800-tal, Barockstil.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
76. Ljuskrona, för sex ljus. Sverige, 1800-tal, Barockstil.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
99. Biblioteksur, George Prior (1765-1812) London.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
14. Byrå, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), Rokoko.
Klubbat pris
270 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK