Kan inte nå servern

Important Spring Sale 633

 
1069 föremål
501. Ring 18K vitguld med en fasettslipad rubin ca 2.00 ct.
501. Ring 18K vitguld med en fasettslipad rubin ca 2.00 ct.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
370. Ring 18K vitguld med en gammalslipad diamant vikt ca 2.25 ct.
370. Ring 18K vitguld med en gammalslipad diamant vikt ca 2.25 ct.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
375. Ring 18K vitguld med onyx samt runda briljantslipade diamanter.
375. Ring 18K vitguld med onyx samt runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
455. Ring platina med en cushionformad gammalslipad diamant.
455. Ring platina med en cushionformad gammalslipad diamant.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
435. Ring platina och 18K guld med en fasettslipad safir vikt ca 3.40 ct.
435. Ring platina och 18K guld med en fasettslipad safir vikt ca 3.40 ct.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
110 000 - 130 000 SEK
771. Risplockerska.
771. Risplockerska.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
208. Robert Hennell I, coaster, silver, London 1774.
208. Robert Hennell I, coaster, silver, London 1774.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
926. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
926. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
896. Roleauvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
896. Roleauvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
622. Ruiner vid hamnen, ett par.
622. Ruiner vid hamnen, ett par.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
933. Rullmålning, akvarell och tusch. Qingdynastin.
933. Rullmålning, akvarell och tusch. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
595. Ruth Milles, "Yvonne".
595. Ruth Milles, "Yvonne".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
955. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin,  möjligen 1700-tal.
955. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, möjligen 1700-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1055. Rökelsekar med lock, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
1055. Rökelsekar med lock, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
954. Rökelsekar med lock, brons. Mingdynastin (1368-1644).
954. Rökelsekar med lock, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
858. Rökelsekar, brons.  Qingdynastin, 1800-tal.
858. Rökelsekar, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
870. Rökelsekar, brons. Qingdynastin, (1664-1912).
870. Rökelsekar, brons. Qingdynastin, (1664-1912).
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
871. Rökelsekar, kopparlegering. Qingdynastin (1664-1912).
871. Rökelsekar, kopparlegering. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
340 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
860. Rökelsekar, kopparlegering. Qingdynastin, 1800-tal.
860. Rökelsekar, kopparlegering. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
840. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
840. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
830. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
830. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
859. Rökelskar, brons. Sen Qingdynasti.
859. Rökelskar, brons. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1041. Saladierer, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1041. Saladierer, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1040. Saltkar med insats, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1040. Saltkar med insats, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
200. Saltkar, 4 st, silver med blått glas, av GA Jacob Paris 1778.
200. Saltkar, 4 st, silver med blått glas, av GA Jacob Paris 1778.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
122. Saltkar, ett par. Älvdalen, omkring år 1800, Sengustavianska.
122. Saltkar, ett par. Älvdalen, omkring år 1800, Sengustavianska.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
805. Samuel Cooper Tillskriven, "Oliver Cromwell" (1599-1658).
805. Samuel Cooper Tillskriven, "Oliver Cromwell" (1599-1658).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
974. Servis, 42 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
974. Servis, 42 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
239. Sigismund Novsadi d y, sked med kronknopp, Karlskrona 1763.
239. Sigismund Novsadi d y, sked med kronknopp, Karlskrona 1763.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
178. Simson Ryberg, konfektskål, silver, Stockholm 1781. Rokoko.
178. Simson Ryberg, konfektskål, silver, Stockholm 1781. Rokoko.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
233. Sked med kronknopp, ostämplad. Sverige 1500-talets slut/1600-talets början.
233. Sked med kronknopp, ostämplad. Sverige 1500-talets slut/1600-talets början.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
234. Sked med kulknopp, möjligen Erik Barck (verksam i Västerås 1697-1718).
234. Sked med kulknopp, möjligen Erik Barck (verksam i Västerås 1697-1718).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
126. Skrin, Europa 1700-talets första del, Barock.
126. Skrin, Europa 1700-talets första del, Barock.
Klubbat pris 
130 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
922. Skrivbord, hardwood, sten och pärlemor. Sen Qingdynasti.
922. Skrivbord, hardwood, sten och pärlemor. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
27. Skrivbord, s.k. Partners desk, 14 lådor, England 1700-tal.
27. Skrivbord, s.k. Partners desk, 14 lådor, England 1700-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
953. Skulpterade objekt, tre stycken, nefrit. Kina.
953. Skulpterade objekt, tre stycken, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
130. Skulptur, Italien 1800-tal.
130. Skulptur, Italien 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
124. Skulptur, Nordeuropa sent 1400-tal samt runt år 1600.
124. Skulptur, Nordeuropa sent 1400-tal samt runt år 1600.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
911. Skulptur, brons. Sholaou, Qingdynastin, 1800-tal.
911. Skulptur, brons. Sholaou, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
942. Skulptur, brons. Sholau, sen Qingdynastin.
942. Skulptur, brons. Sholau, sen Qingdynastin.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
951. Skulptur, färgad jade. Kina, 1900-tal.
951. Skulptur, färgad jade. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
956. Skulptur, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
956. Skulptur, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
949. Skulptur, sten. Kina, troligen tidigt 1900-tal.
949. Skulptur, sten. Kina, troligen tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
928. Skulptur, trä. Qingdynastin (1644-1912).
928. Skulptur, trä. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
915. Skulpturer, tre stycken, bärnsten. Sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.
915. Skulpturer, tre stycken, bärnsten. Sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
4. Skänk, sent 1700-tal, Gustaviansk.
4. Skänk, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris 
31 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
862. Skärm, porslinsplakett. Kina, 1900-tal.
862. Skärm, porslinsplakett. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
912. Skärm, åtta paneler, dream stone. Kina, Sen Qingdynasti.
912. Skärm, åtta paneler, dream stone. Kina, Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
65 000 - 70 000 SEK
876. Skål, keramik. Sungdynastin (618-906).
876. Skål, keramik. Sungdynastin (618-906).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
880. Skål, keramik. Yuan/Mingdynastin.
880. Skål, keramik. Yuan/Mingdynastin.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
879. Skål, keramik. Yuandynastin.
879. Skål, keramik. Yuandynastin.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
899. Skål, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
899. Skål, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
Klubbat pris 
155 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1002. Skål, porslin. Qingdynastin, Guangxus märke.
1002. Skål, porslin. Qingdynastin, Guangxus märke.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
836. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
836. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
828. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
828. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1003. Skål, porslin. Qingdynastin, med Daoguangs märke.
1003. Skål, porslin. Qingdynastin, med Daoguangs märke.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
885. Skålar med lock, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
885. Skålar med lock, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
989. Skålar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-talets mitt.
989. Skålar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-talets mitt.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1028. Skålar, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
1028. Skålar, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
845. Skålar, två stycken, porslin. Sen Qingdynastin.
845. Skålar, två stycken, porslin. Sen Qingdynastin.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1025. Skålfat, ett par, porslin. Transition, Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
1025. Skålfat, ett par, porslin. Transition, Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1008. Skålfat, porslin. Sen Qingdynasti med märke.
1008. Skålfat, porslin. Sen Qingdynasti med märke.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
884. Skålfat, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
884. Skålfat, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK