Kan inte nå servern

Important Spring Sale 633

 
1069 föremål
857. Smörlampa, låghaltigt silver. Tibet, 1800-tal.
857. Smörlampa, låghaltigt silver. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
44. Soffa, 1700-talets slut, Gustaviansk.
44. Soffa, 1700-talets slut, Gustaviansk.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
43. Soffa, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
43. Soffa, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
539. Solnedgång.
539. Solnedgång.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
87. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
87. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
91. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
91. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
95. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustaviansk.
95. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
86. Spegel, Stockholmsarbete 1763, Rokoko.
86. Spegel, Stockholmsarbete 1763, Rokoko.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
868. Spegel, brons. Mingdynastin (1368-1644).
868. Spegel, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
230 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
867. Speglar, tre stycken, brons. Tangdynastin  (618-907).
867. Speglar, tre stycken, brons. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
642. Stig Blomberg, "Tummelisa".
642. Stig Blomberg, "Tummelisa".
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
641. Stig Blomberg, Sittande pojke.
641. Stig Blomberg, Sittande pojke.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
797. Stilleben med fåglar, ett par.
797. Stilleben med fåglar, ett par.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
644. Stilleben med jaktbyte, döda fåglar och frukter.
644. Stilleben med jaktbyte, döda fåglar och frukter.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
61. Stolar, fem stycken (3+2), 1700-talets andra hälft, Rokoko.
61. Stolar, fem stycken (3+2), 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
921. Ställ, två stycken, lack. Qingdynastin (1644-1912).
921. Ställ, två stycken, lack. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
865. Stående Avalokiteshvara, brons. Möjligen Korea.
865. Stående Avalokiteshvara, brons. Möjligen Korea.
Klubbat pris
3 800 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
957. Taktegel, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
957. Taktegel, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
844. Tallrik, porslin. Sen Qingdynasti.
844. Tallrik, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1037. Tallrikar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1037. Tallrikar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
981. Tallrikar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
981. Tallrikar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1042. Tallrikar, ett par, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1042. Tallrikar, ett par, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
966. Tallrikar, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
966. Tallrikar, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
842. Tazza, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
842. Tazza, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
31. Tebord, med fajansbricka, 1700-talets slut, Gustavianskt.
31. Tebord, med fajansbricka, 1700-talets slut, Gustavianskt.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
883. Tekrukor, tre stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
883. Tekrukor, tre stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
866. Tempelklocka, brons. Tibet, 17/1800-tal.
866. Tempelklocka, brons. Tibet, 17/1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
331. Terrin med lock, fajans. Marieberg, 1700-tal.
331. Terrin med lock, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
788. Thomas Wyck Hans krets, Köksinteriör med mor och barn.
788. Thomas Wyck Hans krets, Köksinteriör med mor och barn.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
368. Tiffany collier "1837" 18K guld.
368. Tiffany collier "1837" 18K guld.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
483. Tina Karlsson ring 18K guld med en stor cabochonslipad safir.
483. Tina Karlsson ring 18K guld med en stor cabochonslipad safir.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
482. Tina Karlsson ring 18K guld med en stor trappslipad turmalin.
482. Tina Karlsson ring 18K guld med en stor trappslipad turmalin.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
638. Tore Strindberg, "Flicka med fågelbad".
638. Tore Strindberg, "Flicka med fågelbad".
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
660. Trädgårdsstilleben med fåglar och kanin (2).
660. Trädgårdsstilleben med fåglar och kanin (2).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
127. Tärningsbägare, ett par, 1800-tal, Barockstil.
127. Tärningsbägare, ett par, 1800-tal, Barockstil.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
702. Törneutdragaren.
702. Törneutdragaren.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1029. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1029. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
691. Ung dam med solfjäder och armband i korall.
691. Ung dam med solfjäder och armband i korall.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
795. Uno Troili, Självporträtt.
795. Uno Troili, Självporträtt.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
839. Urna med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
839. Urna med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
878. Urna, keramik. Song/Yuandynastin.
878. Urna, keramik. Song/Yuandynastin.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
875. Urna, keramik. Songdynastin.
875. Urna, keramik. Songdynastin.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
821. Urna, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
821. Urna, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
820. Urna, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
820. Urna, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1049. Urna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1049. Urna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1026. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
1026. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK