Kan inte nå servern

Important Spring Sale 641

 
1143 föremål
665. Axel Jungstedt, "Från Venedig".
665. Axel Jungstedt, "Från Venedig".
Klubbat pris 
220 000 SEK
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
517. Axel Lindman, Solbelyst landskap Barbizon.
517. Axel Lindman, Solbelyst landskap Barbizon.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
578. Axel Lindman, Södermalm och Skeppsbron i månsken.
578. Axel Lindman, Södermalm och Skeppsbron i månsken.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
645. Axel Sjöberg, "I havsbandet".
645. Axel Sjöberg, "I havsbandet".
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
682. Axel Törneman, Interiör med liggande kvinna.
682. Axel Törneman, Interiör med liggande kvinna.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1000. BUDDHA, förgyllt och lackerat trä. Qing dynastin, 1800-tal.
1000. BUDDHA, förgyllt och lackerat trä. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
593. Bartholomeus Johannes van Hove, Stadsbild.
593. Bartholomeus Johannes van Hove, Stadsbild.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
551. Benjamin Constant, Beduiner.
551. Benjamin Constant, Beduiner.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
632. Bertel Thorvaldsen Efter, "Hebe".
632. Bertel Thorvaldsen Efter, "Hebe".
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
23. Biblioteksbord, 1800-talets mitt.
23. Biblioteksbord, 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
995. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
995. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1109. Bojan, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1109. Bojan, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1062. Bojan, porslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
1062. Bojan, porslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
34. Bord, 1800-tal, Empirestil.
34. Bord, 1800-tal, Empirestil.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
129. Bordsdekoration, troligen England ca år 1800.
129. Bordsdekoration, troligen England ca år 1800.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1070. Bordslampor, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1070. Bordslampor, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
113. Bordspendyl, Frankrike 1700-talets slut, Louis XVI.
113. Bordspendyl, Frankrike 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
115. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets början, Empire.
115. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
114. Bordspendyl, Frankrike omkring år 1820, Empire.
114. Bordspendyl, Frankrike omkring år 1820, Empire.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
128. Bordsplateau, troligen Frankrike 1800-talets början, Empire.
128. Bordsplateau, troligen Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
117. Bordsuppsats, Frankrike 1800-talets första del, Empire.
117. Bordsuppsats, Frankrike 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1078. Bricka, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
1078. Bricka, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
33. Brickbord, 1700-talets andra hälft, Gustavianskt.
33. Brickbord, 1700-talets andra hälft, Gustavianskt.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
30. Brickbord, 1700-taltets slut, Sengustavianskt.
30. Brickbord, 1700-taltets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
871. Broderat altartäcke, siden. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
871. Broderat altartäcke, siden. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
229. Broderi, antik Uzbekistan suzani, ca 230 x 169 cm.
229. Broderi, antik Uzbekistan suzani, ca 230 x 169 cm.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
228. Broderi, antik Uzbekistan suzani, ca 244 x 145 cm.
228. Broderi, antik Uzbekistan suzani, ca 244 x 145 cm.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
454. Brosch 18K guld med emaljdekor och åttkantslipade diamanter.
454. Brosch 18K guld med emaljdekor och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
421. Brosch 18K guld med gammal- och rosenslipade diamanter samt pärlor.
421. Brosch 18K guld med gammal- och rosenslipade diamanter samt pärlor.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
388. Brosch 18K guld och emalj med åttkantslipade diamanter.
388. Brosch 18K guld och emalj med åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
416. Brosch 18K vitguld med en grå månsten.
416. Brosch 18K vitguld med en grå månsten.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
434. Brosch silver och emalj med en rund briljantslipad diamant.
434. Brosch silver och emalj med en rund briljantslipad diamant.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
440. Brosch/hänge 18K guld med fasettslipade ametister och en pärla.
440. Brosch/hänge 18K guld med fasettslipade ametister och en pärla.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
409. Brosch/hänge 18K vitguld med gammalslipade diamanter.
409. Brosch/hänge 18K vitguld med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
544. Bruno Liljefors, "Katt och sädesärla".
544. Bruno Liljefors, "Katt och sädesärla".
Klubbat pris 
1 650 000 SEK
Utropspris
1 000 000 - 1 200 000 SEK
521. Bruno Liljefors, Andhona med ungar.
521. Bruno Liljefors, Andhona med ungar.
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
646. Bruno Liljefors, Ejdrar på skär.
646. Bruno Liljefors, Ejdrar på skär.
Klubbat pris 
1 950 000 SEK
Utropspris
1 000 000 - 1 500 000 SEK
648. Bruno Liljefors, Fällande sädgäss.
648. Bruno Liljefors, Fällande sädgäss.
Klubbat pris 
175 000 SEK
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
647. Bruno Liljefors, Gräsänder i vassen.
647. Bruno Liljefors, Gräsänder i vassen.
Klubbat pris 
160 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
566. Bruno Liljefors, Hund jagandes räv i vinterlandskap.
566. Bruno Liljefors, Hund jagandes räv i vinterlandskap.
Klubbat pris 
250 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
743. Bruno Liljefors, Räv och kråka.
743. Bruno Liljefors, Räv och kråka.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
679. Bruno Liljefors, Rävfamilj.
679. Bruno Liljefors, Rävfamilj.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
900 000 - 1 100 000 SEK
518. Bruno Liljefors, Sommarlandskap med gullvivor.
518. Bruno Liljefors, Sommarlandskap med gullvivor.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
542. Bruno Liljefors, Sträckande änder.
542. Bruno Liljefors, Sträckande änder.
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
680. Bruno Liljefors, Älgar i höstlandskap.
680. Bruno Liljefors, Älgar i höstlandskap.
Klubbat pris 
175 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
1001. Buddha, brons. Laos, 1700-tal.
1001. Buddha, brons. Laos, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
997. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
997. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
999. Buddha, förgylld brons. Tibet, troligen 17/1800-tal.
999. Buddha, förgylld brons. Tibet, troligen 17/1800-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
496. Bulgari armring 18K guld.
496. Bulgari armring 18K guld.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
493. Bulgari collier "Monete".
493. Bulgari collier "Monete".
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
503. Bulgari collier 18K guld.
503. Bulgari collier 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
504. Bulgari ett par örhängen 18K guld och stål.
504. Bulgari ett par örhängen 18K guld och stål.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
501. Bulgari ring 18K guld och onyx.
501. Bulgari ring 18K guld och onyx.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
492. Bulgari örhängen "Monete".
492. Bulgari örhängen "Monete".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
339. Burle Marx ring 18K guld och lapis lazuli.
339. Burle Marx ring 18K guld och lapis lazuli.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
14. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
14. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
12. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
12. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
9. Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
9. Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
13. Byrå, av Carl Åhman (mästare i Stockholm 1748-1783), Rokoko.
13. Byrå, av Carl Åhman (mästare i Stockholm 1748-1783), Rokoko.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK