Important Winter Sale 661

Visning 5 – 10 december, Berzelii Park 1, Stockholm
Öppet vardagar kl 11–18, helger kl 11–16
Liveauktion 11 – 13 december, Arsenalsgatan 2, Stockholm
Se auktionsschema

Utlämning efter auktionen

Ingen utlämning erbjuds mellan 18–26 december.

⟶ Se öppettider

Registrera dig Skapa ett konto

406 föremål
1069. Vas, brons. Qing dynastin med Xuandes märke.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1035. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
963. Kruka, porslin. Qingdynastin, tidig Kangxi, 1600-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1096. Buddha, järn. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1209. Rökelsekar, keramik. Yuan/Mingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
983. Skål, s.k. bulb bowl, Korea, Koryo (918-1392).
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1291. Ytterfoder, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
984. Fat, keramik. Longquan, Yuan/Mingdynastin.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1268. Drakbåt, biskviporslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1216. Ask med lock, porslin. Qingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1213. Urna med lock, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1136. Ämbetsmannainsignia, siden. Qing dynastin, Tongzhi (1862-1874).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1134. Ämbetsmannainsignia, kesi, siden. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1037. Sleevevas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
991. Bojan, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1111. Bord/pall 'Fangdeng', huali, 1600/1700-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1262. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1102. Väktarskulptur, bemålat trä. Qingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1117. Stol, hardwood. Sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1221. Skål, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1054. Luohan, sten. Yuanstil.
1054. Luohan, sten. Yuanstil.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1055. Luohan, sten. Yuanstil.
1055. Luohan, sten. Yuanstil.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1013. Hårnål, guld. Qingdynastin, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1190. Nefrit, fyra delar, Kina.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1260. Praktfat, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1101. Lama, brons. Tibet, 17/1800-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1029. Vas, brons. Japan, Meiji perioden (1868-1912). Signerad.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
979. Vas med lock, keramik. Songdynasty (960-1279).
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1113. Bord, huanghuali, Qingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1278. Penselställ/ytterfoder, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1052. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1022. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1041. Fat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1211. Urna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1273. Penselbad, keramik. Sen Mingdynasti /tidig Qingdynasti.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1023. Kruka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1318. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1088. Vas, brons. Gu. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1289. Vas, porslin. Kina, 1900-tal med Qianlongsmärke.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1222. Skål, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1231. Skålar, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
997. Urna, keramik. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1312. Vas, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1004. Rökelsekar, cloisonné. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1039. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1000. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1259. Fat, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1315. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1230. Guanyin, blanc de chine. Qing dynasty.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
966. Fat, keramik. Ding. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1146. Bord, spotted bamboo. Qing dynasty, sent 1700-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1140. Broderi, tre delar, siden. Qingdynastin, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1024. Ask med lock, cloisonné och jade. Qingdynastin.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1191. Bälteshakar, tre delar, kopparlegering och sten, Kina.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1016. Askar med lock, ett par, lack. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1258. Praktfat  porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1161. Cui Zifan, Färg och tusch på papper. "Katt och guldfiskar".
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1177. Visitkortsfodral, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK